Чи знаєте Ви, батьки, свою дитину?

Наші діти допитливі. Згадайте, як Ваша дитина ставить запитання, тим більше – вислуховує Ваші відповіді: вловлює суть і розмірковує разом з Вами чи заперечує Вам, можливо, навіть собі? Все це ознаки того, що Ваша дитина зацікавлена. Гірше, якщо, запитавши, син чи донька не дослуховує відповідь, відвертаються і починають займатися іншими справами.

Ще один момент. Зверніть увагу, чи вміє Ваша дитина гратися? Якщо вона захоплена грою, то чи можете приділити їй годину або й більше часу? Інший варіант: якщо гра цікава, але вимагає великої зосередженості, чи захопиться нею?

І, нарешті, Вас, батьки, хвилює пам’ять дитини. У дошкільному віці велике значення має мимовільна, невимушена пам’ять. І все ж треба прищеплювати синові чи доньці навіть при хорошій пам’яті вміння повторювати і виділяти смисл, скажімо, невеликого вірша, ділити його на частини. Добре, якщо Ви, батьки, розвиває у дитини мислення, увагу, пам’ять та уяву в цілому.

Часом доводиться Вам відкривати в дитині риси, які неприємно вражають. Ви помічаєте, що дитина починає хитрувати. Втрата близькості з батьками найчастіше породжує відчуженість. Як її подолати?

Передусім, треба з’ясувати для себе: чи задумувались коли-небудь, яку роль відіграє у Вашій сім’ї дитина? Чи не створили всією родиною з неї кумира, верховоду? Наскільки часто вона добивається своїх примх упертістю, плачем?

Біда в тім, що у такої дитини неминуче виникатимуть конфлікти в колективі ровесників, - вона не вміє, не звикла рахуватися з інтересами інших. От і думайте, батьки, як повести справу так, щоб Ваш першокласник уже з перших днів не робив помилок у стосунках з товаришами. Дорослі мають передбачити всі можливі непорозуміння і вчасно запобігти їм, готуючи сина чи доньку до школи. Спільна трудова діяльність батьків і дітей допомагає привчати менших керувати своїми діями, планувати їх, виробляти силу волі. У дошкільному віці формуються такі риси характеру дитини, що дають змогу говорити про неї як про особистість. Виховуючи дітей в сім’ї, ми сіємо перші зерна майбутніх успіхів або невдач виховання.

Ваше завдання, батьки, - навчити дитину бути доброю і щедрою, сильною і сміливою, скромною і чесною, любити розумову і фізичну працю.