Наказ

Львівської області

ЧЕРВОНОГРАДСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 5

Н А К А З

02.03.2020                                  м. Червоноград                                                 № 41

Про захист учнів школи під час освітнього

процесу від будь-яких форм фізичного

та психічного насильства,

приниження честі та гідності,

дискримінації за будь-якою ознакою

На виконання наказу відділу освіти від 27.02.2020 № 53 «Про управлінську діяльність дирекції закладів освіти щодо захисту здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою», виконання ст.54 Закону України «Про освіту»

НАКАЗУЮ:

1.Призначити Паук А.О., заступника директора з навчально-виховної роботи, відповідальною за захист учасників освітнього процесу від будь-яких форм жорстокості і насилля.

2. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Паук А.О.:

2.1. До 10.03.2020 довести до відома педагогічних працівників школи зміст наказу Міністерства освіти і науки України 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти».

2.2. До 01.04.2020 провести інструктивно-методичну нараду для працівників школи з роз’яснення нормативно-правових актів з попередження булінгу (цькування), жорстокості, насилля (домашнього та в школі).

2.3.Упродовж навчального року забезпечити здійснення моніторингу ризиків виникнення всіх форм насильства серед школярів.

3. Затвердити порядок реагування на випадки булінгу (цькування) в школі (додаток 1).

4. Затвердити порядок застосування заходів виховного впливу в школі (додаток 2).

5.Створити школі постійну комісію з розгляду випадків булінгу :

Красільчук Б.Я., директор – голова комісії

Паук А.О., заступник директора з навчально-виховної роботи – заступник голови комісії

Меда Л.В., практичний психолог – секретар

Члени комісії:

Ващук Н.П., керівник м/о класних керівників

Деркач Г.Ю., педагог-організатор

Тимчишин М.Я., учитель зарубіжної літератури

Сава Г.Б., голова батьківської ради школи

Представник відділу з питань захисту прав дітей (за згодою).

6. До участі в засіданні комісії за згодою залучати батьків, або інших законних

представників малолітніх сторін булінгу (цькування), а також залучати сторони

булінгу (цькування), представників інших суб’єктів реагування на випадки булінгу

(цькування) в школі.

7. Комісії дотримуватися порядку роботи затвердженого наказом МОН від

28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та

застосування заходів виховного впливу в закладах освіти».

8. Затвердити протокол засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) (додаток 3).

9. З метою профілактики проявів негативної поведінки учнів, чиї дії у

майбутньому можуть кваліфікуватися як булінг, невідкладно скликати засідання

комісії та залучати батьків учнів до її засідань.

10. Практичному психологу Меді Л.В.:

10.1.Двічі на рік організовувати проведення анкетування учнів з метою своєчасного виявлення випадків булінгу (цькування), жорстокості, насилля (домашнього та в школі).

10.2. До 01.04.2020 запровадити психолого-педагогічний консультпункт для учасників освітнього процесу з метою попередження та протидії булінгу (цькуванню), жорстокості і насильству.

10.3. До 01.04.2020 провести заняття для учнів з навчання навичок ефективного спілкування та мирного розв’язання конфліктів.

11.Класним керівникам 1-11 класів:

11.1.Забезпечити створення і підтримку в школі безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок.

11.2.Постійно забезпечувати дотримання вимог чинного законодавства щодо захисту здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою.

11.3.До 20.03.2020 провести з учнями бесіди на тему «Маркери булінгу. Вміння відстояти свої права та поважати права інших», «Освітній простір без жорстокості та насилля».

11.4.Постійно проводити заходи щодо запобігання та протидії булінгу в класних колективах.

11.5.Про випадки булінгу повідомляти директора школи.

12.Педагогу-організатору Деркач Г.Ю. до 01.04.2020 поповнити інформацію на сайті школи нормативно-правовими матеріалами і рекомендаціями з питань протидії жорстокості, насиллю, булінгу (цькуванню).

13.Контроль за виконання даного наказу доручити заступнику директора з навчально-виховної роботи Паук А.О.

Директор                                                                                       Б.Я. Красільчук

З наказом ознайомились                                                                                А.О.Паук

Л.В.Сущик

Н.Т.Коваленко