Восени вже далекого тепер 1963 р. в мальовничому центрі м. Червонограда відкрилася середня школа №5 розрахована на 900 учнів. Її першим директором був Микитюк Олександр Дем’янович, його заступниками  Кищак Галина Дмитрівна, Кім Клара Петрівна, першою вожатою Білошицька Євгенія Михайлівна, першим і єдиним лаборантом – Коліда Євгенія Павлівна.

Серед перших вчителів школи, яка упродовж 60-80 рр. була лідером освіти міста, були справжні майстри своєї справи: Попова К.М., Шевченко П.Ф., Гнатюк Є.Л., Максименко Л.М., Крамаренко Л.Ф, Онищенко Л.М., Трачук О.Й., Сябренко Л.М., Садівнича З.Т., Бойко І.В., Нечипорук Н.К., Вража Є.Г., Кутова Г.Д., Кричина Н.І., Онищук М.М., Йонич С.Г. і багато-багато інших. Майже 50 поколінь випускників пройшли школу мудрості і життя. Стали шахтарями і вчителями, лікарями і бізнесменами, акторами і режисерами, вченими і професорами, а головне достойними людьми, будівничими України, тими, ким гордиться школа. Це Р. Міллер і В. Шайтан, С. Вишневський і О. Дроботей, О. Акімов і Д. Собейніков, Н. Савченко і О. Глотов, А. Дяченко і О. Горовий, Н. Іванова і Т. Халковська, В. Логін і В. Бугайов.

Школа є серед постійних лауреатів міських конкурсів «Свято осені», «Великодні візерунки», «Сурми звитяги», «Дебати», «Що? Де? Коли?».

Сьогодні школа – це колектив однодумців, сплав молодості і досвіду, це ті, хто пише нову сторінку славної шкільної історії. Із 50 вчителів, які працюють сьогодні, 28 має вищу кваліфікаційну категорію, 4 – першу, 6 - другу,  5 вчителям присвоєно звання «вчитель-методист», а 20 – «старший вчитель». Двоє вчителів  є відмінниками освіти України.

За останні 10 років школа невпізнанно змінилася, її кабінети, рекреації стали затишними, сучасними. Кращими в місті під час конкурсів оглядів кабінетів були визнані кабінети початкових класів, хімії, фізики, біології, математики, історії, української мови, англійської мови, географії. музики, трудового навчання, шкільний медпункт та їдальня.

Гордістю школи є шкільна бібліотека, якою завідує Мазурака Г.Б. В ній зосереджено найсучасніші довідники, енциклопедії, науково-популярна, хрестоматійна і художня література, періодика, методичні газети і журнали для всіх шкільних кафедр. Недаремно шкільна бібліотека визнавалася кращою в місті, області, завоювала друге місце в Україні.

Бібліотека - центр культурної роботи. ІІІ місце в міському конкурсі-огляді шкільних бібліотек. Переможець міської акції "Живи, книго" (2008-2010). Переможець ІІ обласного і призер Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека" 2011. Нагороджена грамотами відділу освіти і ОУОН Львівської ОДА.